Община Айтос награди талантливи ученици



 

              Учениците от ОУ "Христо Ботев" с. Пирне с ръководители Ивелина Кънева и Янка Петкова грабнаха първото място във възрастовата група ІІІ-V клас на традиционния Общински конкурс "Моята България 2018" с Музикално-поетичната композиция "Аз обичам България". Децата получиха заслуженото право да покажат таланта си на Тържествения концерт по повод националния празник 3-ти март, организиран от Община Айтос. Заедно с тях на концерта за 140 години от Освобождението на България ще се изявява Татяна Стоянова Кънева от VІІІ клас на СУ "Христо Ботев", която журито на конкурса оцени с първото място при индивидуалните изпълнители във възрастова група VІ-VІІІ клас. Осмокласничката заслужи признание с изпълнението на стихотворението „Хайдушки песни” от Пейо Яворов, нейн ръководител е Татяна Йотова.

 

       Въпреки снега и лошите атмосферни условия, децата от училищата в населените места дойдоха в Актовата зала на СУ "Никола Вапцаров" - Айтос с оригинални костюми, реквизит и многобройни изпълнения в различните раздели и възрастови групи. Близо 30 бяха малките изпълнители от ОУ "Христо Ботев" с. Пирне, и не по-малко от 15 - от селата Карагеоргиево и Тополица.

 

      За да са възможно най-обективни оценките, в журито имаше представители на всички училища. Според регламента, членовете на журито нямаха право да гласуват за изявите на своите възпитаници.

       Решението за крайното класиране в съгласие взеха преподавателите по български език и литератураМария Михайлова, Мария Калинова, Нели Рачева, Диана Василева- Янкова, Бойка Димитрова, Минка Ангелова, Татяна Стойковаи музикалния педагог Димка Парушева.Със Специална награда на Община Айтос беше удостоена Ивона Димчева Димова за сатира „Калъп за учители”- VІІІ клас, СУ „Христо Ботев”- Айтос

ЕТО КАКВО РЕШИ ЖУРИТО НА КОНКУРСА ЗА ПОЕЗИЯ И ПЕСЕН "МОЯТА БЪЛГАРИЯ 2018":

Възрастова група І- ІІ клас

Индивидуални изпълнения

І място- Азизе Живат Чолак- І „а” клас, СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос

ІІ място- Озан Динчер Рамадан- І клас, СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос

ІІІ място- Илкер Севгин Назми- ІІ клас, ОУ „Светлина” с. Тополица

Колективни изпълнения:

І място- Група „Малки патриоти”- ОУ „Атанас Манчев”- Айтос

ІІ място- Група „Българче”- ІІ клас, СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос

ІІІ място- Музикално- поетичен рецитал- І б клас, СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос

Възрастова група ІІІ- V клас

Индивидуални изпълнения

І място- Алисия Демирева Василева- ОУ „Светлина” с. Тополица

ІІ място- Нора Николаева Милякова- ОУ „Светлина” с. Тополица

ІІ място- Стоян Матеев Тончев- СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос

ІІІ място- Алисия Петкова Мемова- ОУ „Светлина” с. Тополица

Колективни изпълнения:

І място- Литературно- музикална композиция „Аз обичам България”- ОУ „Христо Ботев” с. Пирне

ІІ място- Група „Родолюбци”- ОУ „Св.св. Кирил и Методий” с. Карагеоргиево

ІІІ място- Музикално- поетична композиция „За всеки един ти си святост и истина”- ОУ „Атанас Манчев”- Айтос

ІІІ място- Група Петокласнички- СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос

Възрастова група VІ- VІІІ клас

Индивидуални изпълнения

І място- Татяна Стоянова Кънева- VІІІ клас, СУ „Христо Ботев”- Айтос, стихотворение  „Хайдушки песни”

ІІ място- Мария Ромил- Пею Негозова- VІІІ клас, СУ „Христо Ботев”- Айтос

ІІІ място- Юлияна Станимирова Хаджиева- VІІ клас, ОУ „Светлина” с. Тополица

Колективни изпълнения:

І място- Не се присъжда

ІІ място- Литературно- музикална композиция „Слава вам, герои Българки”- ОУ „Христо Ботев” с. Пирне

Възрастова група ІХ- ХІІ клас

Индивидуални изпълнения

І място- Златина Георгиева Георгиева- Х клас, СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос

ІІ място- Тюркян Ружди Мехмед- ХІІ, ПГСС „Златна нива”- Айтос

ІІ място- Гюлсум Хюсеиналиева- ІХ клас, СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос

ІІІ място- Благой Великов Благоев- ХІІ клас, ПГСС „Златна нива”- Айтос

ІІІ място- Габриела Каменова и Селин Ниязи- ІХ клас, СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос

Колективни изпълнения:

І място- Не се присъжда

ІІ място- Студио „Мелпомена”- СУ „Н. Й. Вапцаров”- Айтос




Видяна: 206


« Назад към всички новини



Наши партньори